Důležité informace

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/tunis.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Důležité informace

Nebezpečí únosu v pohraničí

V návaznosti na dosud neobjasněné zmizení dvou rakouských turistů na jihu Tuniska a vzhledem k informacím ukazujícím na možnost působení teroristických skupin v blízkosti tuniských hranic, které by mohly z Alžírska zasahovat až do tuniského území, doporučuje MZV ČR českým občan

Bezpečnost - doporučení turistům

V souvislosti se zvýšenou aktivitou teroristických skupin v zemích Maghrebu (zejména v Alžírsku a Maroku) je třeba mít na paměti, že ani Tunisko není chráněno před rizikem teroristického útoku. Je žádoucí sledovat aktuální situaci na Blízkém východě.

Důležitá telefonní čísla

V případě nutnosti je nejlepší obrátit se na ubytovací zařízení, které zajistí lékařskou pomoc. Do Tuniska je nezbytné cestovat se zdravotním pojištěním pro zahraničí.

Celní předpisy

Bezcelně je možno dovézt alkoholické nápoje do obsahu 25% alkoholu 2 litry na osobu, nad 25 % alkoholu 1 litr na osobu, 400 ks cigaret, 100 ks doutníků nebo 250 g tabáku na osobu, 1/4 l parfému a 1 l toaletní vody na osobu.

Víza

Pro organizovanou turistiku (s voucherem cestovní kanceláře) není vízová povinnost. Účastníci organizované turistiky (bez víza) však nemohou během pobytu v Tunisku vycestovat do sousedních zemí.

Doklady

Platnost pasu musí překračovat alespoň o 3 měsíce plánovanou dobu pobytu. Očkovací průkaz se nevyžaduje, žádné očkování není povinné.

Vlaková doprava

V dobách francouzské kolonizace země byla vytvořena velice kvalitní a hustá železniční síť, především na přepravu surovin z vnitrozemí k moři a podél moře k přístavům. Proto je dnes železniční spojení po Tunisku velice dobré a levné.

Informace o Tunisku

Veškeré informace o Tunisku jsou k dispozici v Tuniském národním úřadě pro cestovní ruch (ONTT). Organizace s tímto vznešeným názvem má hlavní stan v Tunisku, v každém větším městě v zemi má pobočku.

Oblečení do Tuniska

Samozřejmou součástí našich zavazadel by mělo tvořit lehké oblečení z přírodních materiálů. Nejčastějším omylem Středoevropana je utkvělá představa, že čím větší je horko, tím méně je oblečen.

Obchodování a nakupování

Všichni už slyšeli o orientálním obchodování. Každý proto ví, že se v těchto zemích musí smlouvat o cenu. Zde to platí nejen pro normální nákupy, ale např. i pro taxislužbu.

Syndikovat obsah