Příroda

warning: Creating default object from empty value in /home/soley/tunis.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Příroda

48 hodin v Tunisu - den II

Po prohlídce nejdůležitějších míst v centru Tunisu během prvního dne prohlídky tentokrát zabrousíme spíše na předměstí a do bezprostředního okolí města.

48 hodin v Tunisu - den I

Hlavní město Tuniska je rozhodně tím „nej“ co můžete v zemi vůbec vidět. Tunis má mnoho tváří a každý si zde zajisté najde to své. Abychom na výletě nic nevynechali, je lepší si jej rozložit do dvou dnů.

Jeden den v Hammametu

Pokud se chystáte na výlet do Hammametu, rozhodně nezapomeňte plavky. Centrum města je poměrně malé, takže Vám zbude spousta času na návštěvu místních pláží.

Kerkennah

Jste vyznavači poklidné dovolené, daleko od velkých prázdninových resortů a davů turistů? Vydejte se na tuniské souostroví Kerkennah v Gabéském zálivu!

Jeden den v Monastiru

Jestliže se chystáte na výlet do Monastiru, rodiště tuniského prezidenta Habíba Búrgíby, určitě nesmíte vynechat následující místa.

Jeden den v Sousse

Chystáte se na výlet do Sousse? Zde naleznete několik tipů, co během jeho návštěvy rozhodně nesmíte vynechat.

Djeffara

Na jihovýchodě Tuniska se rozprostírá veliká planina o ploše více než  10 000km2. Táhne se od břehů Středozemního moře až do sousední Libye. 

Soliman

Asi 45 km jihovýchodním směrem od hlavního města se nachází pobřežní městečko Soliman s jednou z nejkrásnějších pláží celého Tuniska.

Jughurtova stolová hora

Tato 1271 metrů vysoká hora nese jméno slavného numidského panovníka. Rozhodně si ji nespletete s žádnou jinou, protože její tvar je naprosto ojedinělý.

Souostroví Galite

Galite nebo také Galiton je souostroví šesti ostrovů sopečného původu v severním Tunisu asi 65 km od města Tabarka.

Syndikovat obsah